Pokračovací kurz ŘÍZENÁ KADEŘNICKÁ PRAXE
Pokročilý kurz ŘÍZENÁ KADEŘNICKÁ PRAXE (RKP - 150)

Absolvovali jste kadeřnický rekvalifikační kurz nebo učební obor Kadeřník/ kadeřnice, ale na práci se ještě necítíte? Nebo se vracíte po delší době ke kadeřnickému řemeslu? Potřebujete praxi a více zkušeností a znalostí? Nabízíme Vám možnost pokračovacího studia. Kurz ŘÍZENÁ KADEŘNICKÁ PRAXE je zaměřen na oživení znalostí, zdokonalení v technikách a jejich nácvik v praxi. Cílem kurzu je perfektní zvládnutí základů kadeřnického řemesla.

Komu je kurz určen:
Kurz je vhodný pro absolventy rekvalifikačních kadeřnických kurzů i učebních oborů Kadeřník/ kadeřnice, kteří potřebují získat více zkušeností a poznatků z praxe, prohloubit své dovednosti a zdokonalit se v technikách a postupech práce. Kurz je zaměřen na samostatnou práci, aby absolvent perfektně zvládal základy kadeřnického řemesla.

Témata:
Obsahem kurzu jsou veškeré kompetence a dovednosti vyplývající z aktuálně platného hodnotícího standardu profesní kvalifikace.

Vstupní předpoklady:
  1. věk nad 16 let, u neplnoletých uchazečů je podmínkou přijetí souhlas zákonného zástupce
  2. dobrý zdravotní stav - doložit potvrzením od praktického lékaře
  3. zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství - vystaví praktický lékař

Požadavky na uchazeče Náplň praxe Co si z praxe odnesete Charakteristika kurzu
Vzdělání v oboru Kadeřník Konzultace  Certifikát o absolvování kurzu Cena: 25.000,- Kč
(osvědčení, výuční list) Řešení problémů z praxe Nové zkušenosti a poznatky Délka: 2 měsíce (150 h)
  Samostatná práce pod dohledem Zlepšení svých dovedností Docházka: denní - 4 h/ den
    Jistotu a sebevědomí Kurz probíhá v pracovní dny


Cena kurzu ŘÍZENÁ KADEŘNICKÁ PRAXE = 20.000,- Kč.
Délka kurzu je 2 měsíce s denní docházkou 4 h/ den vždy v pracovní dny po dohodě s lektorkou.
Cena zahrnuje certifikát, 
studijní podklady a veškerý spotřebovaný materiál.
Kurz je zakončen závěrečnou zkoušku - praktická část předvedení.
 
V našich kurzech vyučujeme základní, klasické i moderní techniky střihů, barvení, odbarvování, melírování, preparace, tvarování a konečné úpravy i společenských účesů. Naučíte se správně zvolit a doporučit vhodné účesy a vlasovou péči i správně zvolit vhodné kadeřnické přípravky, nářadí a pomůcky a dobře organizovat práci v kadeřnictví.
 
Profil absolventa:
Absolvent kurzu je dokonale připraven pro profesi KADEŘNÍK/ KADEŘNICE i podnikání v oboru. Absolvent se uplatní v povolání kadeřník/ kadeřnice při poskytování profesionálních kadeřnických služeb ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech. Absolvent bude zhotovovat dámské (i společenské a svatební), pánské a dětské účesy vhodně zvolenými technologickými postupy a v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy, dále bude schopen vytvářet speciální, individuální, módní a kreativní střihy. Absolvent se v rekvalifikačním kurzu naučí technice mytí, masáže hlavy a regenerace vlasů, barvení, odbarvování, tónování a melírování vlasů, holení a barvení vousů a zhotovování vodové a trvalé ondulace. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů do módního účesu.