Manikúra


Manikúra je označení kosmetické procedury, během které dochází ke kultivaci rukou s hlavním důrazem na nehty a jejich okolí. Hlavním předmětem je čištění nehtů, jejich zarovnání a odstranění odumřelé kůže z jejich okolí a rukou. Základní manikúra trvá přibližně 30 - 45 minut a je vhodná pro muže i ženy.

 
Luxusní manikúra obsahuje tyto úkony
Analýza nehtů a ošetření rukou antiseptikem. Odlakování laku z nehtů, zkrácení a formování nehtů a následně čištění a bělení nehtů. Teplá lázeň pro ruce se speciálním olejem pro zjemnění kutikuly pro její další odstranění. Složení lázní jsou určená pro péči, zklidnění a relaxaci pokožky rukou. Změkčená a připravená k odstranění kutikula se opatrně odtlačí a odstraní pomocí kleštiček na manikúru. Také se pomocí kleštiček ošetří okolí nehtů. Na kutikulu a okolí nehtů nanášíme olejíček nebo kondicionér na kutikuly, který dělá pokožku měkkou a elastickou. A leštíme nehet. Poslední etapou procedury je masáž vyživujícím krémem na ruce až po lokty, zábal rukou a základní pokrytí nehtů.
 
Japonská manikúra (P-shine)
Při tomto druhu ošetření dochází k regeneraci a vyživení Vašich nehtů – po aplikaci mají vysoký lesk, zdravý vzhled a vypadají skvěle. Japonská manikúra (P-Shine) je technika péče o přírodní nehty. Kůra podporuje prokrvení a zdravý růst nehtů. Provádí se za pomoci speciální pasty, jejíž hlavní složkou je včelí vosk, který je bohatým zdrojem minerálních prvků, bílkovin, cukrů a mastných kyselin. Tato pasta se nanáší na nehet speciální špachtličkou a následně se do nehtu zalešťuje. Tím dochází k zahlazení nerovností a zlepšení kvality nehtu, protože se na povrchu vytvoří ochranná vrstva, která nehet vyživuje. Výsledkem jsou nehty krásně hladké a lesklé, odolné vůči vnějším vlivům (voda, saponáty), méně třepivé a lámavé. Rozdíl je viditelný ihned po první aplikaci, nehet získá velmi vysoký lesk. Tato ochranná vrstva se musí pravidelně do 14-ti dnů doplňovat, aby bylo docíleno zlepšení kvality Vašich přírodních nehtů.

P-Shine není určen jen pro ženy. Je to regenerace nehtů vhodná i pro muže, protože také mužům poslední dobou stále více záleží na upraveném vzhledu rukou. P-Shine je pro ně přirozenou metodou péče o nehty.
 
Po manikúře se může pokračovat dalšími procedurami, které jsou již většinou orientovány na péči o pokožku rukou nebo zdobení nehtů.
 

Termo zábal/ parafínový zábal rukou
Parafín je speciální vosk, který se získává z ropy a je obohacen vitamínem E. Jeho úžasnou vlastností je, že zadržuje teplo, proto se můžeme těšit na krásně uvolněné klouby, také na prohřáté svaly a skvěle prokrvenou kůži. Parafínový zábal rukou je úžasná věc na unavené a mozolnaté ruce, které díky parafínu budou opět krásně hebké. Délka tohoto zábalu se pohybuje okolo 15 minut.

Peeling rukou
Peeling rukou je naprostým vrcholem péče o ruce. Pokožka rukou potřebuje čas od času zbavit odumřelých buněk, aby mohla lépe dýchat. Ideálně k tomu slouží peeling, neboli „odlupování“ toho, co by na kůži už nemělo být. Tato kosmetická procedura je navíc nezbytná ke zvýšení účinnosti kosmetických přípravků, protože pokožka může takto naplno vstřebávat aktivní látky obsažené v krémech. Peeling stimuluje obnovu buněk a napomáhá výrazně v boji proti stárnutí kůže. Ruce po peelingu jsou na dotek velmi jemné, vláčné a mají příjemnou vůni.


Zdobení a lakování nehtů
V dnešní době existuje mnoho způsobů a technik, jakými zvýraznit krásu Vašich nehtů (ať už přírodních nebo umělých). Ke zdobení jsou používány především barevné laky na nehty, obtisky, kamínky, perličky, zrníčka, peercingové šperky, apod. Velice oblíbená je tzv. francouzská manikúra, kdy se na špičku nehtu udělá bílý či jiný proužek, nebo lakování nehtů gel lakem. Pro Vaše sváteční příležitosti, plesy, svatby, nebo pro podtržení Vaší osobnosti se hodí originální a nápadité zdobení nehtů. Design barev a ornamentů je možné navrhnout jako doplněk Vašich plesových nebo svatebních šatů. Plánujete mimořádnou sváteční událost? Na základě barev a stylu Vašich šatů Vám navrhneme několik variant zdobení a Vy si jen vyberete.
 
Modeláž nehtů
Upravené nehty se stávají nezbytnou součástí běžného života. Kvalitně vymodelované nehty působí velmi přirozeně a mnohdy jsou téměř k nerozeznání od přírodních nehtů. Umělé nehty nejen zkrášlí Vaše ruce, ale také můžou zakrýt zdeformované či okousané nehty. Dají se zdobit k různým příležitostem, při čemž je důležité, aby vybraný styl právě Vám slušel. Ruce jsou Vaší vizitkou, proto je tato metoda vhodná pro ženy, které nemají od přírody krásné a pevné nehty. Vypadají naprosto přirozeně, jen jsou pevnější a delší. Můžete s nimi mýt nádobí, používat běžné mycí a hygienické prostředky. Modeláž nehtů provádíme gelem.