RASTA copánky a FRANCOUZSKÉ copánky

 
RASTA COPÁNKY 
Vznikají naplétáním syntetických materiálů po pramíncích po celé délce Vašich vlasů. Rasty lze plést v různých délkách a tloušťkách. V průměru se plete kolem 60 – 180 ks (po domluvě i více) copánků. Záleží na hustotě vlasů a přání zákazníka. Důležitá je i délka a kvalita Vašich vlasů. Vlasy by tedy měly být od cca 8 – 10 cm délky, tři až pět dnů nemyté, aby při naplétání nebyly moc jemné a zbytečně nevylézaly a neklouzaly, a minimálně týden po chemickém zákroku (barvení). Doba pletení se pohybuje v rozmezí 6 – 15 hodin. Rasty jsou nenáročné na údržbu, nepotřebují česat a odrosty lze dobarvovat bez obav o poškození napleteného materiálu. Tento účes 
však doporučujeme nosit max. 3 – 5 měsíců, protože vlasy odrůstají a zacuchávají se z důvodu nečesání. Mohlo by pak dojít ke vzniku dreadlocks (dredů), které by se hůře odstraňovaly.
 
OPEN RASTA. Jsou jako klasické copánky jen s tím rozdílem, že se nedoplétají až do konce. Délka vlasů může být už od 8 cm. K naplétání se používají kvalitnější druhy kanekalonu, které nám dovolují účes prodloužit. Vlasy se češou prsty, speciálním umělohmotným kartáčem, nebo se opatrně pročesávají hřebenem s řídkými zuby. Doporučujeme také používa
t speciální krémy nebo oleje na údržbu těchto vlasů.
 
MICRO RASTA. Jsou velmi tenké copánky, kterých se na hlavu naplétá cca 150 – 300 kusů. Délka vlasů by měla být cca od 10 cm. Doba pletení se tak může protáhnout až na 2 – 3 dny.
 
FRANCOUZSKÉ COPÁNKY
Mohou být pletené přímo po hlavě (od čela až dolů ke krku), nebo pouze na temeni hlavy. Je možné do copánků připlést kanekalon či chemlon, barevnou bavlnku nebo vlnu. Trvanlivost účesu je individuální. Na delších a nesestříhaných vlasech účes vydrží déle, záleží však i na následující péči o účes. Je nutné používat vlasové gely na uhlazení drobných vlasů, které po umývání vyčnívají z copánků (jde pouze o drobné vlásky). Vlasy se Vám nepoškodí! Ve vlasovém obalu totiž dochází k jejich regenerování. Minimální délka vlasů pro napletení francouzských copánků je 8 – 9 cm.